5 Kilo vermek için 25 Doğru Hamle

5 Kilo vermek için 25 Doğru Hamle

İstediğiniz kiloya inebilirsiniz

5 kilo vermek için 25 Doğru Hamle Yapın

Aylarca hep can sıkıcı, bayıltıcı diyetler yapıp durdunuz, ağız tadınız bozuldu, spor da yapmadınız, sonuç yine hüsran olduysa şimdi, Yeni yıl girerken kendi kendinize karar alın ve size verdiğimiz hamleleri yapın, göreceksiniz sonuçlar şaşırtıcı olacak

Beslenme alışkanlıklarında yapacağınız küçük değişiklikler, istediğiniz formda bir vücuda sahip olmanızı sağlayabilir. Kalori hesabı yaparak her zaman başarılı sonuçlar alamayabilirsiniz!

“Vücudunuzu bir makineymiş gibi düşünün. Kilonuzu dengede tutabilmeniz için aldığınız kalori ile harcadığınız kalorinin birbiriyle uyumlu olması gerekir. Genellikle çoğumuz harcadığımızdan daha fazla kalori alırız. Bu sistemi basit birkaç değişiklikle lehinize işler hale getirebilirsiniz.”

DİYET İÇİN KENDİNİZİ AÇLIĞA MAHKUM ETMEYİN

Bir kilo için 3 bin 500 kalori almanız gerekir. Kalori alımınızda eğer bir yılda her gün 100 kalori açık verirseniz, bir yılda beş kilodan fazla kilo verebilirsiniz. Bunu sıkı bir diyet yapmak yerine beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız küçük değişikliklerle ve düzenli egzersizlerle sağlayabilirsiniz. Bu yıl beş kilo vermek istiyorsanız, bu 25 öneriyi dikkatle okuyun:

1. Tam yağlı süt ürünleri yerine yarım yağlı süt ürünleri tüketmeye başlayın.

2. Restoranda yemek siparişi verirken, tam yerine yarım porsiyon isteyin. Haftada iki kez dışarıda yemek yediğinizi düşünürsek, bu maddeyi uygulamanız sonucunda kalori alımınız önemli ölçüde azalacaktır.

3. Yemeklerinizdeki tereyağı ve margarin miktarını azaltın. Sadece kahvaltınızdan azaltacağınız bir miktar tereyağı bile kilo vermenize yardımcı olacak.

4. Yemeklerinizde yağ miktarı yüksek olan et suyunu mümkün olduğunca az kullanın.

5. Kırmızı et yerine tavuk ya da hindiyi tercih edin.

6. Her sabah büyük bir bardak portakal suyu için.

7. Sosis, salam, jambon gibi et ürünlerini kalori bakımından yüksek olduğu için sınırlı miktarda tüketin.

8. Şekerli bir Cappuccino içmek yerine tatlandırıcı içeren bir kahveyi tercih edin.

9. Kızarmış patates yerine fırında patatesi tercih edin. Bu size ortalama 90 kalori kazandırır.

10. Günde 10 dakika ile başlayarak her gün düzenli olarak 30 dakika egzersiz yapmaya başlayın. Örneğin her gün düzenli olarak 30 dakika tempolu yürürseniz, kilo vermeniz kolaylaşır.

11. Yumurta sarısını kesin, çünkü yumurtanın kolesterol ve yağ içeren kısmı sarısıdır. Yemek tariflerinizde bir yumurta kullanmanız gerekiyorsa, sarısını çıkarıp iki yumurtanın beyazını kullanın.

12. Patlamış mısır seviyorsanız, yağsız ve tuzsuz yemeye özen gösterin.

13. Şekerli tatlılar ya da hamur işleri yemek yerine, şekeri sadece içeceklerinizden ya da sabah kahvaltıda sütle yediğiniz tahıl ürünlerine karıştırarak tüketmeyi tercih edin.

14. Normal soda yerine light soda için.

15. Light soda bulamıyorsanız, içtiğiniz soda miktarını azaltın.

16. Beyaz ekmek yerine kahverengi ekmek yiyin. Her yediğiniz sandviçten ortalama 100 kalori kâr edersiniz.

17. Yağlı çedar peyniri yerine yağsız mozarella gibi peynirleri tercih edin.

18. Mutfağınızda yağlı mayonez yerine yağsız mayoneze yer verin.

19. İş kırmızı et yemeye geldiğinde miktarında ölçülü olun, sağlıklı olan miktar bir iskambil kartı büyüklüğünde olan porsiyondur.

20. Normal bira yerine light bira için.

21. Salata soslarından yağsız olanları tercih edin.

22. Asansör kullanmak yerine merdivenleri kullanın, kendinize yürüyüşü arttıracak bahaneler yaratın ve her fırsatta yürüyün.

23. Hiçbir şeyi abartılı yemeyin. Yemeklerinizin porsiyonlarını azaltın. Örneğin Mc Donald’s’ta patates kızartması yiyecekseniz, büyük boy yerine küçük boy alın.

24. Tavuğu derisiz yiyin.

25. Dondurmanıza çikolata sosu koymak yerine taze meyvelerle süsleyin.

Bunları uygulayıp SPORMERKEZİM’i de devamlı izlediğinizde göreceksiniz, hem ağzınızın hem de hayatınızın tadı değişecek.

KENDİNİZE UYGUN KİŞİYE ÖZEL ORGANİK DİYET PLANINI SEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.spormerkezim.com/index.php/organik-beslenme-diyetleri

Sayfanın üstüne git